4 Cemaziye'l-Evvel 1439 | 21 Ocak 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Mecburi istikamet Saadet
Saadet Partisi Trabzon İl Başkanlığı’nın 7’nci Olağan Kongresi’ne katılan Bilge Başkan Karamollaoğlu, ülkede ekonominin alarm sinyali verdiği bu günlerde hükümete ‘üretime, istihdama yönelin’ çağrısında bulundu. İslam âleminde yaşanan acı ve gözyaşına da değinen Karamollaoğlu, küresel güçlerin bu topraklar üzerindeki oyunlarının farkına varılıp buna karşı birlik olunması gerektiğini kaydetti.
13.11.2017 / 09:14

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu , Saadet Trabzon İl Başkanlığı’nın 7’nci Olağan Kongresi’ne katıldı. Yoğun bir katılım ve heyecanın olduğu kongrede konuşan Karamollaoğlu, gündeme yönelik yaptığı açıklamalarda önemli değerlendirmelerde bulundu. Kongreye, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcıları Mesut Doğan ve Fatih Aydın, Din-Bir-Der Genel Başkanı ve Saadet Partisi GİK Üyesi Muhittin Hamdi Yıldırım, Millî Gazete Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Saadet Partisi GİK Üyesi Hasan Uzun, YENİAD Genel Başkanı Selman Esmerer, ESDER Genel Başkanı Mahmut Çelikus, YENİAD Genel Başkan yardımcıları Selman Yücel, Fatih Akdağoğlu, Genel Sekreteri Mikail Polat, İSOMDER Genel Başkanı İlhami Uçan, AGD Trabzon Şube Başkanı Abdurrahman Şimşek, ASKON Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Karadeniz, ESAM İl Başkanı Prof. Dr. Ömer Yüksek, ÖĞ-DER Bölge Başkanı Mehmet Kurt ile çevre illerin il başkanları, farklı siyasi parti ve STK’lar katıldı.

Siyasi konuşmalar bölümünde önemli değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, Türkiye’nin son 15 yıldır iktidarda olan AK Parti’nin artık politika belirleyemediklerini dile getirdi. Karamollaoğlu, “Eğitim sistemimiz keşmekeş halinde. 15 yıldır baştalar, eğitimi hâlâ bir rayına oturtamadılar. Ekonomide deniz bitti. Uçan kuşa borcumuz var. Artık neredeyse mallarımızı satar hale geldik. Her yıl tonlarca parayı faize veriyoruz. AB’yi umut olarak görüyorlardı, şimdi kavgalılar. Ancak halen daha da AB’den vazgeçmiyorlar. Yine kapılarında bekliyoruz” dedi.

15 YILDIR HİÇBİR POLİTİKA TUTTURAMADILAR

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu , son 15 yıldır iktidarda olan AK Parti ’nin artık politika belirleyemediğini dile getirdi. Karamollaoğlu, “Eğitim sistemimiz keşmekeş halinde. 15 yıldır baştalar, eğitimi hâlâ bir rayına oturtamadılar. Ekonomide deniz bitti. Uçan kuşa borcumuz var. Artık neredeyse mallarımızı satar hale geldik. Her yıl tonlarca parayı faize veriyoruz. AB’yi umut olarak görüyorlardı, şimdi kavgalılar. Ancak halen daha da AB’den vazgeçmiyorlar. Yine kapılarında bekliyoruz” dedi.

YORGUNLUK POLİTİKALARDA

AK Parti’de yaşanan metal yorgunluğu tartışmalarına değinen Karamollaoğlu, partilerinin bekasını ülke bekası gibi göstermenin kabul edilemeyeceğini belirterek şunları kaydetti: “Metal yorgunluğu önemli bir şey. Metal yorgunluğu olan bir malzeme kullanılamaz. Metal yorgunluğu AK Parti’nin teşkilatlarında, tabanında değil tepede var. Bununla ne kastediyorum? Bugüne kadar uygulanan politikalarda var. Bu iş böyle gitmez.”

UYGULANAN POLİTİKALAR KUTUPLAŞMAYI ARTIRIYOR

Ülkenin en önemli sorunu olarak gördüğü kutuplaşmanın da uygulanan yanlış politikalar nedeni ile arttığına ve derinleştiğine dikkat çeken Karamollaoğlu, “Farklı fikirleri savunanlar birbirinin yüzüne bakmıyor. Böyle bir ülke olur mu? Kalkınır mı? Düşünmek, akıl yormak gibi bir amaçları kalmadı. Sorunları bir masa etrafında nasıl çözeriz diye oturup konuşmuyorlar. Son dönemlerde artık bu dediklerimize kulak verdiler ancak çözümlerimize hâlâ kulak tıkıyorlar. Ancak hâlâ gerginlikten faydalanıyorlar” diye konuştu.

AKM’DEN ÖNCE İŞSİZLİĞE ÇÖZÜM BULUN

Ülkenin ekonomik buhrana girdiği, halkın sıkıntılar ile boğuştuğu bir dönemde iktidarın üretime ve istihdama yönelmeyip tüketen yatırımlar yapmasını eleştiren Karamollaoğlu, “AKM projelerinden önce işsizliğe çözüm bulunsun. Ekonomideki kötü gidişata dur densin. Anadolu kalkındırılsın. Çiftçiye el uzatılsın. Üretime, istihdama yönelin!” ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Trabzon il kongresi’ne tekerlekli sandalye ile katılan vatandaşlar, duygulandırdı...

KÜRESEL GÜÇLER, AYRILIĞI KÖRÜKLEMEK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPIYORLAR

İslam âleminde yaşanan acı ve gözyaşına da değinen Karamollaoğlu, küresel güçlerin bu topraklar üzerindeki oyunlarının farkına varılıp buna karşı birlik olunması gerektiğini kaydetti. Karamollaoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Emperyalizm biz bir araya gelmeyelim diye elinden geleni yapıyor. Bunun için de öncelikle İslami anlayışı ve değerleri tahrip etmeye ve zayıflatmaya çalışıyorlar. Daha sonra ise Müslümanlar arasında ırk ve mezhep ayrılığını körükleyerek birliğin sağlanmasının önüne geçiyorlar.”

İNSANLAR DÜŞÜNMESİN DİYE GÜNDEMİ DEĞİŞTİRİYORLAR

Kongrede söz alan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fatih Aydın, Türkiye’de suni konular ile gündemin değiştiğine dikkat çekti. Aydın, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ülkemizde gündem her gün hatta her saat başı değişiyor. Bunun nedeni ise gayet açık. İnsanları ani değişen gündemlerle oyalayarak düşünmelerini engelliyorlar.” Tek liste halinde gidilen Saadet Partisi Trabzon il kongresinde başkanlığa yeniden Cevat Kurt seçildi.

Ülkenin ekonomik buhrana girdiği, halkın sıkıntılar ile boğuştuğu bir dönemde iktidarın üretime ve istihdama yönelmeyip tüketen yatırımlar yapmasını eleştiren Karamollaoğlu, “AKM projelerinden önce işsizliğe çözüm bulunsun. Ekonomideki kötü gidişata dur densin. Anadolu kalkındırılsın. Çiftçiye el uzatılsın. Üretime, istihdama yönelin!” ifadelerini kullandı.

 
 

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Bir yıl içinde ödenmesi gereken dış borçlar 170.4 milyar dolar
TSK, terör örgütü hedeflerini vurdu
Yine CASA faciası! Artık incelemeye alınsın
Terör İncirlik’ten yükseliyor
Trabzon'da pistten çıkan uçakla ilgili şok iddia! Pilot yanlış butona bastı
TSK, Afrin'deki hedefleri vurdu! 30 terörist etkisiz hale getirildi
Türkiye'den ABD'ye sert yanıt: ''Bölgede kaos olur''
Meteorolojiden sağanak yağış uyarısı!
Gülen ile görüşen Ahmet Davutoğlu: Talimatı Erdoğan'dan aldım
Saadet lideri Karamollaoğlu: Hükümet uzaklaştırıyor, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaracağız
Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın dilinden Millî Gazete
697 sayılı KHK ile göreve iade edilenlerin tam listesi
Yeni KHK yayımlandı! 1823 kişi göreve iade edildi
2 bin 168 kişi incelendi! KHK ile görevlerine iade edilecek
“KHK krizi” ile başlayan görüş ayrılığı krize dönüştü…
ABD'den flaş açıklama: Suriye'den çekilmiyoruz!
Bizim medeniyetimiz şefkat üzerine kurulmuştur
Karamollaoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a cevap: 100 değil 300 bin imza toplayacağız
Hak Ücretle belirlenmez
Bakan Özhaseki açıkladı! Artık 5 kattan fazla izin verilmeyecek
 
Tillerson: Türkiye'nin PKK kaygılarını anlıyoruz
Trabzon'da pistten çıkan uçakla ilgili şok iddia! Pilot yanlış butona bastı
Türkiye'den ABD'ye sert yanıt: ''Bölgede kaos olur''
Bakanlık düğmeye bastı! 6 milyon 300 bin araca ceza yağacak
Saadet lideri Karamollaoğlu: Hükümet uzaklaştırıyor, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaracağız
Yeni KHK yayımlandı! 1823 kişi göreve iade edildi
2 bin 168 kişi incelendi! KHK ile görevlerine iade edilecek
Kimine bayram kimine hüsran!
ByLock mağdurları için yeni KHK çıkarılacak, 2 bin kişi faydalanacak
EN ÇOK
Yazarlar
Feyzullah AYDOĞAN
MÜŞTEREK KARARLAR ALMAK MÜMKÜN MÜ?
Hayati OTYAKMAZ
DOSTLUK ÖRNEĞİ
Mustafa KAYA
‘Bildiğiniz Gibi Değil’
Atilla MEHDİGİL
Cevabım biraz ağır olacak!
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Ekrem ŞAMA
Ordumuz ve şehitlerimiz
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Mustafa İŞCAN
Asgari ücretlinin maaşı bu yıl da düşecek
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Güvenlik sorunları
Ali Haydar HAKSAL
Sevgi ve Merhamet Dili
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Pardon, ABD Dünyanın “Yeni” Katili mi?
Zeki CEYHAN
Hâlâ anlayamamışlar mı?
Mevlüt ÖZCAN
Misafire İkram ediniz
Mahmut TOPTAŞ
“Küfrün önderleriyle savaşın”
Prof.Dr.Ata ATUN
KKTC seçimlerinden aldığım mesaj
Prof. Dr. Burhanettin Can
Türkiye’nin “Bağışıklık Sisteminde” (“İmmün Sistem”) Sorun Var-3:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Hangi kadın
Mustafa YILDIRIM
Okumak ve okuduğunu anlamak
Burak KILLIOĞLU
Hep reaksiyon, hep reaksiyon…
Şakir TARIM
Türkiye AB’ye mahkûm mu?
İsmail KILLIOĞLU
...Dolayısıyla
İbrahim VELİ
İttifak mı 3. yol mu?
Abdülkadir ÖZKAN
ABD açıklamaları oyalamaya yönelik
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz