2 Recep 1439 | 19 Mart 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Müslüman genç davasını bilmeli
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve yik başkanı oğuzhan asiltürk, AGD’nin toplantısında gençlere hitap etti…
05.12.2017 / 08:06

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Aralık ayı genişletilmiş üniversite ve lise komisyon başkanları toplantısı geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıya, Saadet PartisiGenel Başkanı Temel Karamollaoğlu , Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan ile yüzlerce üniversite ve lise öğrencisi katıldı.

BİZİM DERDİMİZ KAVGA DEĞİL, TEBLİĞDİR

Gençlere öğütlerde bulunan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, “Derdimiz birisini küçük düşürmek, gereksiz tenkit etmek değil. Müslümanlıkta tenkit yoktur. İkaz vardır. Bu da tatlı dil ve güler yüz ile olur. Ama biz Batı’nın düzenine tabi olmuşuz. Onlar nasıl siyasi çalışma yapıyorsa biz de yapıyoruz. Ama İslam’da kimse kimseye hücum etmez. Yanlış yola gidenleri o yanlıştan döndürmektir bizim amacımız. Ne yapacaksak ilim ile yapmamız gerekir. Bizim derdimiz kavga değil, tebliğdir” diye konuştu.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Aralık ayı genişletilmiş üniversite ve lise komisyon başkanları toplantısı geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıya, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu , Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan ile yüzlerce üniversite ve lise öğrencisi katıldı.

GENÇLERE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR

Ankara Kızılcahamam’da gerçekleşen toplantıda konuşan Karamollaoğlu, AGD’nin Türkiye’nin en önde gelen gençlik kuruluşu olduğuna dikkat çekti. Gençlere önemli mesajlar veren Karamollaoğlu, şuurlu gençlerin dünyada olup bitenin farkında olması gerektiğinin altını çizerek, “Gündemi takip etmeyen, haberi olmayan bir kör dövüşün içinde olur. Müslüman gençlerin sorumluluklarının farkına varması gerekiyor. Eğer ülkemizi tanırsak, eksikliklerimiz nerede bilirsek o zaman kendimize bir yol çizmemiz mümkün olabilir. Üniversitelere gidiyorsunuz, üniversitelerde kendi mesleklerinizde daha başarılı olmak için gayret gösteriyorsunuz. Geleceğin inşası için gençlere büyük görevler düşüyor” ifadesini kullandı.

GENÇLER EMPERYALİSTLERİ İYİ BİLMELİ

Karamollaoğlu, dünya düzeninin gençler tarafından iyi bilinmesi gerektiğine dikkat çekerek, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İslam coğrafyası, stratejik ve enerji bakımından çok önemlidir. Tabii bu durum emperyalistlerin iştahını kabartıyor. Bunun sonucunda bütün politikaları bu topraklara hâkim olmak içindir. Gençlerimizin bunları iyi bilmesi gerekiyor. Ortadoğu’da yaşanan sorunlar şu anki haritalardan kaynaklanıyor. Yeni haritalar ortaya çıkaranlar halen sınırlarımızı tanımayan sözde dost, müttefik ülkelerdir. O günlerde bunu başaramayanlar hedeflerini unutmadı. Bugün yeniden sınırlarımızı değiştirmenin gayreti içindeler. Yeni haritaları ara ara açıklıyorlar” diye uyarıda bulundu.

BİZİM DERDİMİZ KAVGA DEĞİL, TEBLİĞDİR

Gençlere öğütlerde bulunan Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, “Derdimiz birisini küçük düşürmek, gereksiz tenkit etmek değil. Müslümanlıkta tenkit yoktur. İkaz vardır. Bu da tatlı dil ve güler yüz ile olur. Ama biz Batı’nın düzenine tabi olmuşuz. Onlar nasıl siyasi çalışma yapıyorsa biz de yapıyoruz. Ama İslam’da kimse kimseye hücum etmez. Yanlış yola gidenleri o yanlıştan döndürmedir bizim amacımız. Ne yapacaksak ilim ile yapmamız gerekir. Bizim derdimiz kavga değil, tebliğdir” diye konuştu.

KARDEŞLİĞİ YENİDEN İNŞA ETMELİYİZ

Milli Görüş davasının amacının Müslüman kardeşliğini canlandırmak olduğunun altını çizen Asiltürk, şunları kaydetti: “Biz tebliğ ettiğimiz zaman kazanırız. Hidayet verecek Allah’tır. İslam’ın şartlarını kabul eden Müslüman’dır. Hata ediyorsa günahkâr olur. Biz kimseye kâfir muamelesi yapamayız. Kurtuluşumuz Müslümanların kardeşliğini fark etmesine bağlıdır. Bizim işimiz bu kardeşliği tekrar inşa etmektir. Biz ‘Yeniden Bir Türkiye’ diyoruz, neden? Müslümanların rahat edebilmesi için Türkiye’nin büyük ve güçlü olması lazım. Biz o yüzden yeni bir Türkiye istiyoruz. O yüzden yaşanabilir bir Türkiye istiyoruz. İnandığımız gibi yaşayabileceğimiz bir Türkiye istiyoruz.”

AGD, TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ GENÇLİK KURULUŞU

Toplantıda konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AGD’nin Türkiye’nin en önde gelen gençlik kuruluşu olduğuna dikkat çekti.

Gençlere önemli mesajlar veren Karamollaoğlu, “Gündemi takip etmeyen, haberi olmayan bir kör dövüşün içinde olur. Müslüman gençlerin sorumluluklarının farkına varması gerekiyor. Eğer ülkemizi tanırsak, eksikliklerimiz nerede bilirsek o zaman kendimize bir yol çizmemiz mümkün olabilir. Geleceğin inşası için gençlere büyük görevler düşüyor” ifadesini kullandı.

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Yok artık! İmam nikah kıydı, papaz ve haham şahit oldu!
İsmailağa Cemaati'nden 'İslâm'ı güncelleme' açıklaması
İslam’da ittifak etmeliyiz
Dışişleri'nden Yunanistan'a çok sert bayrak tepkisi! "Bayrağımızı yakanları derhal yakalayın"
Keramete değil fikre çağıran lider
Mazlumların yolunu aydınlatmaya devam ediyor
Milli Görüş’ü ümmeti ayağa kaldırmak için kurduk
Ufuk açan lider: Necmettin Erbakan
İnsanımız toprağını terk ediyor
Kabullenmiyoruz!
Şehit Miraç'ın o mesajı: Para için yapılacak meslek değilsin
Alparslan Kuytul'un başkanı olduğu Furkan Vakfı'na operasyon!
YAZARIMIZ ATİLLA MEHDİGİL'İN YENİ KİTABI II. YALTA ÇIKTI
'Zeytin Dalı Harekatı'nın ilk şehidinin duygulandıran vasiyeti
Tüm fabrikalarda Erbakan izi ve imzası var
Erbakan hocam milleti 28 Şubat tuzağından korudu
Erdoğan 'Adalet Şurası'nda konuştu: Geciken adalet, adalet değildir
150 yıl sonra görülen 'kandamlası' bitkisi korumaya alınıyor
Rektör Mehmed Özkan'dan o tweet için açıklama!
Sinemaya servet akıtıldı
 
Yeni düzenleme! SGK'ya bildirmeyen yanar
Çiftçiden ağır rapor
Saadet lideri Karamollaoğlu: İktidar politikasını güncellesin
İsmailağa Cemaati'nden 'İslâm'ı güncelleme' açıklaması
Zehir gibi rapor Cargill için yumuşatıldı!
Vatandaşlardan Milli Gazete'ye teşekkür!
Muhammed Emin Yıldırım: İslam, zaman ihtiyarladıkça gençleşen ilahî sistemin adıdır, güncellenmeye ihtiyacı yoktur
NATO'dan flaş Afrin açıklaması! "Türkiye bu ittifakın değerlerini hatırlamalı"
Ankara kulislerinden şok iddia: Erdoğan'dan kurmaylarına erken seçim araştırılsın talimatı
EN ÇOK
Yazarlar
Hayati OTYAKMAZ
MİLLETİMİZİN VAR OLMA CİHADI: ÇANAKKALE
Atilla MEHDİGİL
CHP ne, Kılıçdaroğlu kim?
Mustafa İŞCAN
2 Nisan’a kadar gelir testine gir yüksek borçtan kurtul
Mustafa KAYA
Fabrikada Tütün Sarar…
Feyzullah AYDOĞAN
NİL’DEN ‘ÜMMETİN KALBİNE’ SELAM VAR
Ekrem ŞAMA
Haçlı müttefik olursa
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Güncel Realiteler
Ali Haydar HAKSAL
Hayatın Zor Yanları
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
“Afrin Vietnam Olacak” Diyenlere Cevap “Çanakkale Ruhu” Oldu!
Zeki CEYHAN
Bindiği dalı kesmek!
Mevlüt ÖZCAN
Vaktinde kılınan namaz
Mahmut TOPTAŞ
Uyanıklık yapmayalım
Prof.Dr.Ata ATUN
ABD ile AB’nin ticaret savaşı
Prof. Dr. Burhanettin Can
Ümmet Şuurunun Yeniden İnşası-8: İnsan gerçeğini unutmamak
İsmail Hakkı AKKİRAZ
İslam, tamamlanmış bir din ve düzendir
Mustafa YILDIRIM
Bir gazetecinin serencamı - 1
Burak KILLIOĞLU
Siyaset değer kazanıyor
Şakir TARIM
Canlı şahit olarak Çanakkale
İsmail KILLIOĞLU
Biçim ve öz - II
İbrahim VELİ
Her hasta bekler sabahı
Abdülkadir ÖZKAN
Büyük Şeytan ve işbirlikçileri
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz