4 Cemaziye'l-Evvel 1439 | 21 Ocak 2018
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Temel Karamollaoğlu: Yaptıkları haksızlıklar umurlarında değil
Muzaffer Serenli’nin yeniden ilçe başkanı seçildiği kongreye katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, son günlerin çok konuşulan konusu Bylock ve FETÖ konularında iktidara eleştirilerde bulundu.
08.01.2018 / 08:10

Karamollaoğlu, “FETÖCÜ dediklerinizi devletin başına kim sardı? Siz ‘Bunlardan referansı olmayan memur olamaz’ diyordunuz. Mustafa Yaman kardeşimiz haksız yere 175 gün hapishanede kaldı. Binlerce kişinin hakkını, çektiği sıkıntıyı nasıl ödeyeceksiniz? İnsanlara yaptıkları haksızlık hiç umurlarında değil” dedi.

Saadet Partisi Fatih İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi, yoğun katılımla Ali Emri Kültür Merkezi’nde icra edildi. Muzaffer Serenli’nin güven tazeleyerek yeniden İlçe Başkanı seçildiği kongreye Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Akkiraz, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Kemalettin Erbakan, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Mustafa Kaya, Hukukçular Derneği İstanbul İl Başkanı ve Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Av. Mustafa Yaman ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katıldı.

 
 

“MİLLİ GÖRÜŞ RUHU HEM ÜKEMİZİN HEM DÜNYAMIZIN REÇETESİDİR”

Saadet Partisi Fatih İlçe Gençlik Kolları’nın salonda coşkuyla karşıladığı Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, konuşmasının başında gençlere teşekkür ederek “Allah yardımcımız olsun. Allah çıktığımız bu yolda muzafferlik nasip etsin. Milli Görüş ruhu hem ülkemizin hem dünyamızın reçetesidir” dedi.

“ADALETLE KURULMUŞ BİR DÜNYA DÜZENİ İSTİYORUZ”

Karamollaoğlu, “Biz dünyanın adil bir dünya olmasını, bu düzenin adaletle kurulması gerektiğine inanıyoruz. Bu düzenin Türkiye’den başlamasının gerektiğini biliyoruz. Bu da inançla başlar. Bu yüzden ahlak ve maneviyatı en öne koyuyoruz. Biz samimi olarak inanıyoruz ki inanç tekeden süt çıkarır” diye konuştu. “Türkiye’de iki tip korku var” diyen Karamollaoğlu, “Birincisi ‘Biz nereye gidiyoruz’ korkusu. Bu korku genelde AKP’ye destek verenlerde var. Sessizce ‘Bu böyle gitmez’ diyorlar. Memursa sesli söylerse işi gider diye korkuyor, iş adamıysa işleri kesilir diye korkuyor. Öbür korku iktidarda var. Bundan dolayı Türkiye’de sorunların düşünülmemesini, hiçbir fikrin gündeme gelmemesini istiyor. Bu sebepten insanlarımızı kutuplaştırıyor. İktidardan gidecekler diye korkuyorlar. Bu korkudan bir bardak suda fırtına koparıyorlar” ifadelerini kullandı.

“BİNLERCE KİŞİNİN HAKKINI NASIL ÖDEYECEKSİNİZ”

İktidarın kutuplaştırıcı politikasının ülkeye zarar verdiğini belirten Karamollaoğlu, “Yeni çıkarılan 15-16 Temmuz ile alakalı Kanun Hükmünde Kararname toplumda endişeye yol açtı. Adalet Bakanı ‘Yanlış varsa düzeltilir’ dedi. Sonrasında Abdullah Gül bir açıklama yaptı. Konuyu hainlikten aldılar ve Cumhurbaşkanlığı yapmış Abdullah Gül’e ‘hain’ dediler. Bylock konusu var. Mustafa Yaman kardeşimizi haksız yere 175 gün hapishanede kaldı. Binlerce kişinin hakkını, aylarca hapishanede çektiği sıkıntıyı nasıl ödeyeceksiniz? İnsanlara yaptıkları haksızlık hiç umurlarında değil. Bylock’taki sorunu bir Milli Görüşçü çözdü. Ali Aktaş kardeşimiz üzerine gitti ve bu sorunu ortaya çıkardı” dedi.

“FETÖ’YÜ DEVLETİN BAŞINA SİZ SARDINIZ”

FETÖ konusunda iktidara eleştirilerde bulunan Karamollaoğlu, “Fetullah Gülen’e selam veren herkesi vatan haini ilan ettiler. FETÖ’cü dediklerinizi devletin başına kim sardı? Siz ‘bunlardan referansı olmayan memur olamaz’ diyordunuz. Bizim hiçbir zaman bu adamlarla işimiz olmadı. Bu adamların hepsini devlette üst düzey görevlere özellikle adalet mekanizmasına siz yerleştirdiniz. ‘Ne istediler de vermedik’ diyen sizdiniz” dedi.

“İSTANBUL AYAĞA KALKACAK”

Kongrede konuşan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “3 ay önce son derece coşkulu bir şekilde il kongremizi icra ettik. Daha sonra ‘Bekle Bizi İstanbul programını’ gerçekleştirdik. Şimdi ilçe kongrelerimizi düzenliyoruz. Bu kongrelerle birlikte teşkilat kademelerimizdeki bütün eksiklikleri tamamlıyoruz. Teşkilatlarımızla inşallah İstanbul ayağa kalkacak. İstanbul ile birlikte Türkiye ayağa kalkacak ve Allah’ın izniyle sorunlar çözüm bulacak” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE BİRDEN BÜYÜKTÜR”

Sevim konuşmasının devamında çabalarından bahsederek “Bütün çabalarımız İstanbul’a ihanet edenlerden, İstanbul’u kurtarmak içindir. Bütün çabalarımız Türkiye’den birden büyüktür dediğimiz içindir.” dedi.

“CANLA BAŞLA ÇALIŞMAK ZORUNDAYIZ”

 

Kongrede konuşan Saadet Partisi Fatih İlçe Başkanı Muzaffer Serenli ise, “Öyle bir beldede yaşıyoruz ki, dost ve düşmanımızın imrendiği bir belde. Kalem kalem şiirlerin yazıldığı, peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olan bir belde de yaşıyoruz.” diye konuştu. Konuşmasının devamında Fatih’in sorunlarından bahseden Serenli “Üzülerek söylüyorum ki Fatih’in bugünkü durumunu gördükçe kahroluyoruz. Sosyal yapımız bozuluyor. Misyonerler Fatih’te cirit atıyor. Edirnekapı’da geçtiğimiz günlerde bir kilise açıldı. Kilise papazına ‘Burada azınlık yok kiliseyi ne yapacaksınız’ diye sordular. Papaz ‘Fatihli gençleri burada toplayacak projeler, çalışmalar yapacağız’ dedi. Söylenen bu söz bizi endişelendiriyor. Biz canla başla çalışmak zorundayız, cihat şuuru ile hareket etmek zorundayız” dedi.

    

0 Yorum

Diğer Haberler
Metin Feyzioğlu, CHP Genel Başkanlığı'na aday olacak mı?
İlkeler platformu
Bekir Bozdağ'dan flaş açıklama: Türkiye risk almaktan çekinmeyecektir
Temel Karamollaoğlu: "Netice almak için çalışmalıyız"
Bu ülkenin güvencesi biziz
AB’nin kapısında beklemek millîlik mi?
Geri adım atmadı! Abdullah Gül: Her şey ortada, arkadaşlarla polemiğe girmek istemiyorum
Abdullah Gül'ün 2019 adayı kim olacak?
Son Dakika... AKP'den 'ittifak' açıklaması: İttifak için üçer kişilik komisyon kurulacak
Saadet lideri Temel Karamollaoğlu: Reis'in adamları adında gruplar kuruluyor
Bakan Kaya, 'tek tip kıyafet' uygulamasına karşı çıkanlara tepki gösterdi: Terörden mi yanasınız?
Karamollaoğlu: Endişemiz noter parası değil, demokrasiye engel çıkarılması
Doğu Perinçek: Erdoğan'ın başdanışmanları ve Gökçek darbe girişimini önceden biliyordu
HDP'de büyük kavga! Hasip Kaplan istifa etti
Erdoğan'dan isim vermeden Gül'e sert sözler: Bu trenden düşenler düştükleri yerde kalır
Bahçeli: Gülünü dikenini bilmeyiz, akarına kokarına bakmayız
AB’ye güvenmıyoruz
Mehmet Metiner'den Gül yorumu: Allah siyasetini başarılı kılsın...
AKP'den CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na davet
Temel Karamollaoğlu: Yaptıkları haksızlıklar umurlarında değil
 
Tillerson: Türkiye'nin PKK kaygılarını anlıyoruz
Trabzon'da pistten çıkan uçakla ilgili şok iddia! Pilot yanlış butona bastı
Türkiye'den ABD'ye sert yanıt: ''Bölgede kaos olur''
Bakanlık düğmeye bastı! 6 milyon 300 bin araca ceza yağacak
Saadet lideri Karamollaoğlu: Hükümet uzaklaştırıyor, Cumhurbaşkanlığı seçiminde kendi adayımızı çıkaracağız
Yeni KHK yayımlandı! 1823 kişi göreve iade edildi
2 bin 168 kişi incelendi! KHK ile görevlerine iade edilecek
Kimine bayram kimine hüsran!
ByLock mağdurları için yeni KHK çıkarılacak, 2 bin kişi faydalanacak
EN ÇOK
Yazarlar
Feyzullah AYDOĞAN
MÜŞTEREK KARARLAR ALMAK MÜMKÜN MÜ?
Hayati OTYAKMAZ
DOSTLUK ÖRNEĞİ
Mustafa KAYA
‘Bildiğiniz Gibi Değil’
Atilla MEHDİGİL
Cevabım biraz ağır olacak!
İshak BEYAZAY
Anka kuşu sandıklarımız
Ekrem ŞAMA
Ordumuz ve şehitlerimiz
Şeref KAÇMAZ
YORUMLU-YORUM
Mustafa İŞCAN
Asgari ücretlinin maaşı bu yıl da düşecek
Alıntı Yazılar
Mehmet Şevket EYGİ
Güvenlik sorunları
Ali Haydar HAKSAL
Sevgi ve Merhamet Dili
Prof. Dr. Mehmet Seyfettin EROL
Pardon, ABD Dünyanın “Yeni” Katili mi?
Zeki CEYHAN
Hâlâ anlayamamışlar mı?
Mevlüt ÖZCAN
Misafire İkram ediniz
Mahmut TOPTAŞ
“Küfrün önderleriyle savaşın”
Prof.Dr.Ata ATUN
KKTC seçimlerinden aldığım mesaj
Prof. Dr. Burhanettin Can
Türkiye’nin “Bağışıklık Sisteminde” (“İmmün Sistem”) Sorun Var-3:
İsmail Hakkı AKKİRAZ
Hangi kadın
Mustafa YILDIRIM
Okumak ve okuduğunu anlamak
Burak KILLIOĞLU
Hep reaksiyon, hep reaksiyon…
Şakir TARIM
Türkiye AB’ye mahkûm mu?
İsmail KILLIOĞLU
...Dolayısıyla
İbrahim VELİ
İttifak mı 3. yol mu?
Abdülkadir ÖZKAN
ABD açıklamaları oyalamaya yönelik
 
Ana Sayfa Günün Haberleri Yazarlar TÜRKİYE POLİTİKA EKONOMİ SPOR DÜNYA SAĞLIK & YAŞAM EĞİTİM BİLİM-TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Copyright © 2011 TV 5 HABER
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz